Home 9 No-Dig Show 9 Contact 9 Committees

2024 No-Dig Show Planning Committee Chair

Babs Marquis – McMillen Jacobs Associates

2024 No-Dig Show Planning Committee

Brian Avon – Carollo Engineers
Brendan Ennis – CDM Smith
Jen Glynn – Woodard & Curran
Raj Gondle – UMass Lowell
Nick Goodenow – Stantec
Brian Huffman – Sherwin Williams
Bill Jeffery – TT Technologies
Chris Knott – BTrenchless 
Tiffanie Mendez – Sunbelt Rentals
George Ragula – Ragula Tech
Eric Schuler – Onondaga County Department of Water Environment Protection
Andrew (Drew) Sparks – Laney Directional Drilling 

2024 No-Dig Show Technical Program Chair

Chris Knott – BTrenchless

2024 No-Dig Show Technical Program Vice Chair

Andrew (Drew) Sparks – Integrated Trenchless Engineering

2024 No-Dig Show Technical Program Committee

Shaurav Alam – Louisiana Tech University
John Altinyurek – McMillen Jacobs Associates
Edward Alan Ambler – AM Trenchless
Chad Andrews – Aegion
Samuel Ariaratnam – Arizona State University
Brian Avon – Carollo Engineers, Inc.
Rory Ball – Wade Trim
Paul Bearden – HDR
Dan Buonadonna – Jacobs Engineering Group
Maureen Carlin – Garver
Norman Chen – Kiewit
Andrew Costa – Aegion Corporation
Mike Davison – Sanexen Environmental Services Inc.
Anil Dean – Stantec
Don Del Nero – WSP USA
Dennis Doherty
Brian Dorwart – Brierley Associates LLC
Siggi Finnsson – Digital Control Inc.
Michael Flanagan – WSP USA
Rodney Fredericks – Mott MacDonald
Kyle Friedman – Brierley Associates
Gabe Garcia – Burns & McDonnell
Jennifer Glynn – Woodard & Curran
Alan Goodman – HammerHead Trenchless Equipment
Kim Hanson – Hazen and Sawyer
Dave Haug – Black & Veatch
Abhinav Huli – Haley & Aldrich, Inc.
Mark Hutchinson – Jacobs
Larry Kiest – LMK Pipe Renewal
Dan Koo – IUPUI
David Kozman – HammerHead Trenchless
John Kraft – Trenchless Technology Center
David Krywiak – Stantec
Jonathan Kunay – CDM Smith
George Kurz – Consultant
Joe Lane – Aegion
Craig Larson – LaValley Industries
Brent Lindelof – Brierley Associates
Everett Litton – WSP USA
Andrea Long – City of Aurora
Jerry Lundquist
Jeff Maier – Garver
Babs Marquis – Delve Underground
Ryan Marsters – Lithos Engineering
Rachel Martin – Delve Underground
John Matthews – Trenchless Technology Center
Rick Melvin – TT Technologies Inc.
Tiffanie Mendez – Sunbelt Rentals Pump and Power Services
Mark Miller – GeoEngineers Inc.
Cathy Morley – RJN Group Inc.
Jim Murphy – UniversalPegasus International
Kevin Nagle – TT Technologies Inc.
Mohammad Najafi – University of Texas at Arlington/CUIRE
Mary Neher – Bennett Trenchless Engineers
Dru Nielson – Delve Underground
Stephanie Nix – Claude H. Nix Construction
Gus O’Leary – Kleinfelder
Matt Olson – Lithos Engineering
Brendan O’Sullivan – Murraysmith
Kerby Primm – Burns & McDonnell
George Ragula – Ragula Tech
Kaleel Rahaim
Ashley Rammeloo – City of London
David Rosenberg
Dave Sackett – Brierley Associates
Ghassan Saket – Andrews.engineer
Piero Salvo – GAME Trenchless Consultants
Jason Schiro – Interplastic Corp.
John Schroeder – Hazen and Sawyer
Chris Schuler – Miller Pipeline Corp.
Firat Sever – PipeMedic by Quakewrap Inc.
Aswathy Sivaram – Black & Veatch
Justin Taylor – CCI & Associates Inc.
Richard Thomasson – Independent Contractor
Greg Tippett – Stantec
Tucker Toelke – MICHELS Corporation
Charles Tripp – AECOM
Madison Veggian – Woodard & Curran
Mark Wade – BlueWaters Solutions Group
Amber Wagner – Insituform
Kate Wallin – Bennett Trenchless Engineers
Dennis Walsh – PSE&G
Sam Wilbur – McMillen Jacobs Associates
Kyle Williams – WSP USA Inc
Blake Wyatt – Sunbelt Rentals
Doug Youngblood – CDM Smith